bakcground
bakcground

Apie šiaurietišką ėjimą dalinasi psichologas Gustavas A. Soria

2020 24 vasario

Šiaurietiškasis ėjimas iš laiko ir psichologinės perspektyvos

Žmogaus evoliucijos istorija mums primena, kad stovėjimas galėjo leisti išgyventi intensyviai prisitaikant prie nepalankių oro sąlygų.

Vaikščiojimas reiškia naujų erdvių pažinimą ir sugebėjimą pažvelgti į realybę žiūroniniu požiūriu.

Palaipsniui mūsų protėviai suvokė ir integravo į savo psichiką ir genetinę atmintį aplankytas naujas vietas, taip pat išgyvenimus, patirtis, kurie ir padėjo išsaugoti gyvybę visomis aplinkybėmis.

Vaikščiojimas ir judėjimas suteikia galimybę: atrasti, nustebti, sutikti, pasislėpti, apsisaugoti ar apsaugoti kitus, šeimą ir bendruomenę. Vaikščiojimas ir judėjimas taip pat susijęs su žmonijos tobulėjimu ir aktyvia žmonių migracija.

Žmogaus intelektas yra susijęs su judėjimu ir nuolatiniu probleminių situacijų sprendimu.

Praėjo tūkstančiai metų ir nuostabi veikla, vadinama šiaurietiškuoju ėjimu, leidžia mums dar kartą susitikti su mūsų protėvių žmonijos istorija, nes ji mums primena apie gyvybiškai svarbius procesus, vykstančius mūsų organizmuose.

Žmonėms praktikuojant šiaurietiškąjį ėjimą pagerėja: dėmesys, atmintis, mintys, valia, emocijos Tai susiję su reikšmingais neurotransmiterių: serotonino, dopamino, endorfinų, katecholaminų ir kt. Gamybos suaktyvinimu.

Emocinis žmonių gyvenimas taip pat rodo, kad šiaurietiškas ėjimas jiems naudingas. Daugeliui galima pastebėti pozityvius ir reikšmingus nuotaikos, savivertės, bendravimo, kūrybiškumo pokyčius, atsiranda naujas teigiamas požiūris į gyvenimą ir jo iššūkius. Pagerėja psichologiniai aspektai ir bendra žmogaus sveikata.

Daugelis būsenų ir psichopatologijų gali pagerėti, kai nuo jų kenčiantys žmonės pradėda  šiaurietišką ėjimą, įskaitant nuotaikos sutrikimus, depresiją ir bipoliarumą. Psichosomatiniai sutrikimai: psoriazė, vitiligo, skrandžio nervų opos, alopecija areata, nutukimas, nervų kontraktūros ir kt. Asmenybės sutrikimai: obsesiniai-kompulsiniai, ribiniai, somatomorfiniai, šizoidiniai, paranojiniai ir kt.

Vaikščiojimas su šiaurietiško ėjimo lazdomis leidžia mums iš naujo atrasti gyvenimo kokybė ir sveikai bendrauti su žmonėmis, kurie kiekvieną dieną supa mus.