bakcground
bakcground

Projektas ,,Judesys pirmyn“

2020 31 gruodžio

Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojai pajuto šiaurietiškojo ėjimo naudą!

Startwalking.lt vykdo sporto rėmimo fondo projektą Judesys Pirmyn skatinanti fizinio aktyvumo plėtrą. Projektas startavo rugsėjo 2d. ir tęsis 12 mėnesių. Tikslinė grupė pasirinkta  suaugusieji. Suaugusieji pasirinkti kaip tikslinė grupė, dėl to, kad tyrimų duomenimis, Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas yra nepakankamas. Tik 20-64 metų amžiaus 15,9 procentų vyrų ir 13,5 procentai moterų kasdien mankštinasi. Trečdalis Lietuvos gyventojų mankštinasi keletą kartų per metus arba rečiau. Taigi didžioji dalis suaugusiųjų yra fiziškai pasyvūs (Kardelis ir kt., 2004). Fizinio aktyvumo trūkumas siejamas su padidėjusia rizika susirgti lėtinėmis širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, sunkiai reguliuojamu kraujospūdžiu ir cholesterolio kiekiu kraujyje, padidėjusia nutukimo ir cukrinio diabeto rizika.

Šio Sporto projekto tikslas

Ugdyti Kauno ir Kauno rajono gyventojų fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos įpročius, didinti sportuojančiųjų ir besimankštinančiųjų skaičių, socialinės reklamos pagalba prisidėti prie šiaurietiško ėjimo plėtros Lietuvoje, kuriant ilgalaikę naudą visuomenei.

Atlikti mokslinai tyrimai patvirtino šiaurietiško ėjimo teigiamą įtaką bendrai organizmo būklei. Galime daryti prielaidą, kad šiaurietiškas ėjimas - tai efektyvi, turinti įtakos suaugusių žmonių fiziniam pajėgumui ir gyvenimo kokybei, fizinio aktyvumo forma.

Įmonė VŠĮ judesys pirmyn treneriai pastaruosius 6 metus dirbo ir prisidėjo prie įvairaus amžiaus žmonių įtraukimo į fizinio aktyvumo veiklas lauke, vedant šiaurietiško ėjimo užsiėmimus. 2014 m.- 2017 m. Lietuvos sporto universitete dirbo su trečiojo amžiaus universiteto studentais, su studentais atvykusiais iš kitų šalių (Erasmus studentais). Nuo 2017 m. šiaurietiško ėjimo užsiėmimus vedė Lietuvos sporto universiteto, Kauno technologijos universiteto, studentams ir darbuotojams, Kauno miesto, Kleboniškio rajono bendruomenės gyventojams. 2019 m. VŠĮ judesys pirmyn įgyvendino sveikatingumo projektą organizuotą kartu su Kauno apskrities viešąja biblioteka. Jų metu buvo pravesta 13 skirtingų Kauno apskrities bibliotekų darbuotojams po aštuonis šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, iš viso 104 šiaurietiško ėjimo užsiėmimai.

 

Projekto partneriai Kauno rajono apskrities viešoji biblioteka pasirinkti dėl kartu vykdomų veiklų jau ilgą laiką taip pat šiaurietiško ėjimo užsiėmimai vyksta Kauno ąžuolyne. Ėjimų metu dalyviai ne tik pasigėri  parko gamta, pasportuoja, bet ir sužino apie ąžuolyno kultūros objektus bei turtingą istoriją.